رنجنامه هاشمي طاهري از وضعيت كاركنان شهرداري و چند نكته!

رنجنامه هاشمي طاهري از وضعيت كاركنان شهرداري و چند نكته!

وقتی فرماندار در ماجراي انتصاب رييس جديد آموزش و پروش و اختلاف پيش آمده با ساداتي نژاد كوتاه آمد و خبرنگاران را توصيه كرد كه از پيگيري اين موضوع خودداري كنند تا آرامش به بزرگترين اداره دولتي شهرستان برگردد به نظر مي رسيد كه تا چند وقتي ديگر  از بگو مگوهاي سياسي خبري نخواهد بود. اما در اين شهر پراشوب ظاهراً نبايد روزهاي بدون تنش داشته باشيم. 
علي هاشمي طاهري عضو شوراي شهر و از اعضاي برجسته اصولگرايان طي نامه سرگشاده اي كه از آن به رنجنامه تعبير شده بود به شهردار تاخت و در آن از ماجراي عدم پرداخت مطالبات حقوق معوق كاركنان شهرداري شكايت كرد. او در اين نامه با لحني سوزناك و اظهار شرمندگي چندباره از كاركنان شهرداري، اعلام نمود كه به واسطه اينكه او و همقطارانش در اقليت شورا به سر مي برند كاري از دستشان بر نمي آيد كه براي كاركنان انجام دهند. 
او در اين نامه از مجوز شواري شهر در خصوص تنزيل اوراق اسناد خزانه در اختيار شهرداري بابت پرداخت مطالبات كاركنان پرده برداشته و علت عدم پرداخت معوقات آنها را از شهردار جويا شده است. 
در خصوص اين نامه موارد زير قابل تأمل است:

1- پيگيري امور موكلين و مردم شهر و دلسوزي اين عضو شورا قابل ستايش است. به هر حال رسيدگي و دادخواهي از مردم شهر به خصوص اقشار آسيب پذير و حقوق بگير از اهم وظايف نمايندگان مردم در شوراي شهر مي باشد كه هاشمي طاهري طي اين نامه در صدد اجراي اين وظيفه خطير برآمده است.
2- در مقابل اين حس مسئوليت پذيري، شائبه سوء استفاده از موقعيت كاركنان شهرداري و فشارهاي وارده بر آنان به واسطه تعويق پرداخت حقوق به خصوص با آن ادبيات خاص و سوزناك شائبه برخورد شخصي و جناحي را تقويت مي كند و ممكن است خواننده نامه اصل قضيه ي پيگيري حقوق حقه كاركنان را تحت الشعاع رقابت هاي سياسي قرار دهد.

3- براي دوري از اين شائبه بهتر آن بود اين عضو محترم از طريق سازوكارهاي تعبيه شده در شورا از جمله طرح سوال از شهردار نسبت به اين موضوع رسيدگي مي كرد تا هم وظيفه نمايندگي خودرا انجام داده باشد و هم شائبه سياسي كاري و سوء استفاده از كاركنان شهرداري را از خود دور كند.

4- علي هاشمي طاهري كه اينچنين فرياد تظلم خواهي و احقاق حقوق كاركنان شهرداري را سر مي دهد ايكاش در زمان صدرات شهردار قبلي كه مورد اعتماد و حمايت كامل ايشان بود نيز اينچنين بر كار شهرداري و ا مور جاري آن نظارت مي داشتند كه اگر چنين بود شايد نيازي به صدور رنجنامه ي امروز نمي بود.

5- صرفنظر از قصد و نيتي كه نگارنده نامه از طرح موضوع دارد، اصل موضوع فروش اسناد خزانه كه علي القاعده مي توانست تا زمان سررسيد نزد شهرداري باقي بماند و اصل بهاي اسمي آن را از دولت دريافت نمايند و حتماً به واسطه حاد بودن مشكلات مالي شهرداري حاضر به فروش آن به كسر قيمت اسمي شده ؛ قابل رسيدگي است و لازم است شهردار محترم نسبت به آن پاسخی مناسب براي افكار عمومي داشته باشد.

6- البته از داستان فوق يك نتيجه ديگر نيز مي توان گرفت و آن بحران شدید مالی شهرداري است كه حتي شوراي شهر نيز مجاب شده است اسناد خزانه كه در واقع جزء اسناد دريافتني شهرداري است را تنزيل كرده و منابع آن به جاي آنكه صرف پرداخت بدهي هاي غيرجاري شهرداري گردد متأسفانه صرف پرداخت هزينه هاي جاري شهرداري شود. وضعيت فعلي شهرداري مشابه وضعيت شخص بدهكار و درمانده اي است كه حاضر شده چك مشتريان خود را به اصطلاح رايج ؛ در بازار كم كرده و صرف مخارج روزانه خود نمايد.
 

پیک سیلک
توسط: پیک سیلک 1397/06/05
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان