گزارشی از جشن سه سالگی انجمن طنزپردازان کاشان

گزارشی از جشن سه سالگی انجمن طنزپردازان کاشان

 

✍️علی جاویدپناه

🔸شامگاه پنجشنبه (اول شهریور97)، انجمن فرهنگی-ادبی طنز پردازان کاشان میزبان علاقه مندان به شعر و ادب فارسی بود که در تالار فرهنگ خیابان نطنز برگزار شد و مهمان ویژه این مراسم آقای ناصر فیض از شاعران طنزپرداز کشوری و گوینده رادیو و داور برنامه تلویزیونی قندپهلو بود. نکته جالب اینکه سومین سالگرد تأسیس این انجمن نیز طبق روال معمول دیگر جلسات کشور با نیم ساعت تأخیر شروع شد!!
تلاوت آیات عطرآمیز قرآن مجید توسط قاری آقای مهدی کفاش آغازگر برنامه بود.
سپس مجری مراسم خانم آسیه زلفی، افراد را برای شعرخوانی به جایگاه دعوت کرد. از تفاوت های شعرخوانی امسال با سال های گذشته این بود که شاعران بجای حضور فردی در پشت تریبون، در قالب سه گروه جداگانه ساماندهی شده بودند و در کنار یکدیگر به ترتیب اشعار طنزآمیز خود را می خواندند. از جمله کسانی که در این جلسه به خواندن شعر و نقیضه سرایی پرداختند می توان از خانم ها: زهرا صابری، فاطمه رضایی، لیلا ساتر، زهرا سادات رضوی و آقایان: امیرعلی بیدگلی، سرافراز، شجاعی، علی جاویدپناه، علیرضا مشهودی، محمد اخوان فینی، شهاب تشکری آرانی، جواد جهان آرایی، بهمن تواضعی، مرتضی مطهری و محمود علوی نیا نام برد.
در بین برنامه هم، موسیقی زنده ای با حال و هوای ماهور اجرا شد که آقای هادی باهنر( نوازنده سه تار) و آقای محمد حسن زاده (نوازنده تنبک) هنرمندان آن بودند. در خلال اجرای آن، میکرفونی که جلوی نوازنده تنبک قرار داشت دچار مشکل شد که بعد از آن در پی متذکر شدن مجری برنامه، یکی از افراد داخل در جمعیت که بروی صندلی های ردیف اول نشسته بود با صدای بلند گفت: 40 سال است که میکروفن ها خراب است و همین تبسم و خنده ای را بر لب عده ای نشاند.
ناصر فیض طی سخنانی با ابرزا خرسندی از حضور در جمع شاعران کاشانی گفت: بعضی از شهرها ویژگی هایی دارند که حتی به جهت یکی دو تا از آنها هم کافی است که آدم برای آمدن به آنجا انگیزه پیدا کند، یکی از همین شهرها کاشان است. به جهت اینکه کاشان مهد علم، دانش، هنر، فرهنگ، شعر و ادب است و در هریک از این زمینه ها بزرگانی دارد که نام بردن از آنها زمان زیادی می طلبد.

در ادامه، قرائت اشعار طنزآمیز این شاعر کشوری، خنده و تشویق پی در پی حضار را به دنبال داشت.
از دیگر برنامه های جذاب این مراسم «شوخی با ناصر فیض و آثارش» بود که شرکت کنندگان بایستی به 5 سؤال عجیب، مسخره و خنده دار پاسخ می دادند. جواب های مسخره تر، بی ارتباط تر و عجیب تر و جالب تر هم امتیاز بیشتری داشت. برگزیدگان این مسابقه آقایان وحید اسدی، محمدحسن منعمی و خانم ها فاطمه خسروی، اسلام نژاد و آرام اکبری بودند.
همچنین فاطمه رضایی طی مسابقه دیگری که «شوخی با حافظ» نام داشت با داوری ناصر فیض به عنوان نفر اول شناخته شد.
در ادامه هم دبیرهمایش ضمن عرض خیرمقدم به حضار، سه ساله شدن انجمن طنزپردازان کاشان را با وجود تمام سختی ها و کارشکنی ها تبریک گفت و از طنزی هم که در اشعار شاعر بزرگ کلیم کاشانی یافت می شود سخن به میان آورد.
هانی زاهدی در حاشیه این مراسم از حضور پُرگرم حسین معافی (سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی) قدردانی کرد و یادآور شد: جا دارد از حامیان مادی و معنوی برنامه آقایان جواد جهان آرایی، سیدسعید محسنی آراسته، عباسعلی ارمی مطلق، علیرضا شیدا، احمد جمالی، بهمن تواضعی، محسن کیوانفر، نصراله ادیب، کیانوش شهریاری، احسان شیخی(مسئول سالن) و محمد کاشانی(تصویربردار) و خانم ها: زهرا صابری، محدثه ایزدیار، فاطمه خسروی، نرگس خاکپور و زهرا صدفی و... تشکر کنم.
در پایان این جشن، تندیسی بعنوان یادبود توسط آقایان تشکری آرانی، محمد میرزاده(مسئول انجمن ادبی کویرآران و بیدگل) و جهان آرایی به آقای ناصر فیض تقدیم شد و دوستداران و علاقمندان با ایشان عکس یادگاری انداختند.  و در ساعت 23:30 این مراسم با خوبی و خوشی و یک پذیرایی مختصر به کار خود خاتمه داد.
گفتنی است؛ نمایش تئاتر هم جزء برنامه های این جشن بوده که لغو شد و طبق گفته مدیر انجمن طنزپردازان، خوش قولی(!!) عوامل برگزاری آن از دلایل کنسل شدن برنامه تئاتر بوده است.

علی جاویدپناه
توسط: علی جاویدپناه 1397/06/05
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان