موسیقی دلنشین آوای دل در دل دلیجان نشست

موسیقی دلنشین آوای دل در دل دلیجان نشست

مسعود قرائتی/ روزهای میانی تابستان گرم امسال یعنی ۱۷ و ۱۸ مرداد ماه شهر دلیجان میزبان جشنواره آوای ایرانی متشکل از هنرمندانی از شهرهای استان مرکزی، استان اصفهان و استان قم بود. موضوع این رقابت های موسیقیایی عبارت بود از آواز با ساز، آواز بدون ساز، چاووش خوانی ، مناجات خوانی و تصنیف خوانی .

از ۳۸ اثر ارسال شده به این جشنواره ۳۶ اثر در قالب های تک خوانی یا خوانندگی همراه با نوازندگی بود. گروه سه نفره هنرمندان کاشانی از میان هفت گروهی که تصنیف خوانی را اجرا نمود رتبه اول را از آن خود نمود. کسب این رتبه از آنجا اهمیت بیشتری می یابد که شرایط سنی برای شرکت کنندگان در کار نبود یعنی هنرجویان نوجوان شهر ما نوجوانانی بودند که با بزرگسالان به رقابت پرداختند و موسیقی شان بهتر و بیشتر به دل داوران و حضار نشست.

 اسامی این همشهریان پیروز دنیای آواز و موسیقی عبارت است از :

خواننده: سعید رضا معمار تحت آموزش استاد کامش

 سنتور نوازی: دانیال سیدی تحت آموزش مصطفی رسولیان

 تنبک نوازی: محمد طاها حسینی تحت آموزش امین صادق پور

این جشنواره برای سومین سال پیاپی در شهرهای استان مرکزی اجرا می گردد و نوازندگان و خوانندگان مشهوری کار داوری آن را بر عهده دارند که شهرت کشوری و حتی جهانی دارند. از معروف‌ترین این داوران می‌توان به کیوان ساکت (در سال قبل) و کوروش فتاحی (امسال) اشاره نمود.

 گفتنیست آوای دل از گروه های فعال و برجسته موسیقی کاشان است که اجرا های زیبا و دلنشینی را در شهر خود و اقصا نقاط کشور داشته و دارد. آموزشگاه این گروه توانسته است سالانه هنرجویان جوان و نوجوانی را آموزش دهد و به عرصه ی موسیقی کشور عرضه و به روی سن بفرستد که درخشش این گروه ۳ نفره فوق نمونه‌ای از آن است.

مسعود قرائتی
توسط: مسعود قرائتی 1397/05/24
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان