آقايان! به جاي دعواهاي سياسي به فکر مردم باشيد

آقايان! به جاي دعواهاي سياسي به فکر مردم باشيد

پیک سیلک/ همه چيز از آنجا شروع شد که علي هاشمي طاهري با انتشار يک فايل ويدئويي نسبت به انتقادهاي مطرح شده در خصوص عملکرد ناظم رضوي پسر و تحميل جريمه روزانه 50 ميليوني وام بانک شهر واکنش نشان داد. او در اين پيام ضمن اشاره به اينکه اين وام نبوده و در اصل اوراق مشارکت بوده، از تهاتر دارايي هاي شهرداري با اين بانک خبر داد.

به فاصله چند روز پس از اين اقدام شهردار منتخب فهرست همدلي در اقدامي سريع و با دعوت از رسانه ها نسبت به اين اقدام واکنش نشان داد. در اين نشست شهردار که با دست پر و انبوهي از مدارک و پرونده آمده بود؛ به زعم خود برگ برنده رو کرد و به ماجراي تغيير اساسنامه هيئت امناي شرکت عمران سيلک پرداخت.

البته در کنار اين موضوع شهردار به موضوعات ديگري نظير ماجراي ورود سيلاب به شهر، پرداخت حقوق کارکنان، نحوه قرارداد ساخت برنامه تلويزيوني کاشانه، انتشار نشريه سيلک شهرداري و نيز فعاليت هاي عمراني شهرداري نظير جزييات پروژه زير گذر مدخل شهر و به ويژه تاکيد بر پروژهاي کوچک آسفالت ريزي معابر و خيابان هاي شهر پرداخت.

در خصوص نشست خبري شهردار با رسانه ها موارد زير قابل ذکر است:

*اينکه مجموعه مديريتي شهرداري بلافاصله پس از اظهارات عضو شوراي اصولگرايان نشست خبري ترتيب مي دهد به ذهن مخاطب اين موضوع را مي رساند که مسئولان از جمله جناب شهردار هر وقت به رسانه ها نياز دارند به ياد آنها افتاده و آنان را صدا مي کنند که بفرماييد نشست خبري! يعني هر وقت قصد ارائه گزارش عملکرد حوزه مديريتي خود را دارند يا نظير اين نشست خبري قصد پاسخگويي به گروههاي رقيب را دارند رسانه ها و خبرنگاران عزيز مي شوند و آنها را به حساب مي آورند.

يعني اينکه رسانه ها را فقط براي خودنمايي و يا ابزاري براي تسويه حساب هاي سياسي مي خواهند. پرسشگري و مطالبه گري رسانه ها تا زماني که در راستاي منافع سياسيون باشد مورد تاکيد و حمايت آقايان است درغير اينصورت خبرنگار جماعت از نظر آقايان يک عده آدم بيکار فضول کم سوادند!

شهردار محترم در اين نشست خبري به خواسته هاي خود رسيد و سوالاتي را که انتظار داشت از وي پرسيده شد اما سوال هاي اساسي ديگري از عملکرد شهرداري طي اين دوران کوتاه بدون پاسخ ماند. اينکه با توجه اعلام بودجه 60 ميليارد توماني پروژه  زير گذر و انبوه بدهي هاي شهرداري، منابع اين طرح از کجا تامين خواهد شد و يا اينکه چرا شهرداري در قبال فشارهاي وارد آمده از ناحيه برخي اعضاي شورا در اصلاح ساختار نيروي انساني عقب نشيني کرد؟ تنها مقدمه اي است براي سوال هاي بي جواب.

اگر نيروي مازاد در شهرداري وجود دارد چرا بايد هزينه آن از جيب مردم پرداخت شود. چرا نبايد مسبب اصلي استخدام اين افراد پاسخگو باشد؟ چرا بايد با عوامفريبي جلوي کاهش هزينه هاي حقوق و دستمزد شهرداري را گرفته شود؟  اگر اين نيرو ها با واسطه و پارتي بازي وارد شهرداري شده اند و الان راست راست مي چرخند و حقوق مي گيرند چرا بايد برخي اعضاي شورا براي آنها دلسوزي کنند؟

همچنين شهردار محترم هنوز در خصوص نقش و تاثير ايجاد مرکز توليدات رسانه اي شهرداري و ضرورت تشکيل آن توضيح قانع کننده اي نداده است. پاسخ هاي وي در توجيه ضرورت انتشار نشريه در دوره اي که شهرداري با مشکل مالي رو به رو است قانع کننده نيست؟ برنامه شهرداري براي پرداخت بدهي ها اعلام نشده که آيا اولويت بندي طلبکاران براي پرداخت بدهي ها صورت گرفته است يا خير؟. اين سوالات تنها بخشي از سوالات بدون پاسخ است که شهردار محترم مي بايست جواب قانع کننده اي به آنها مي داد.

* روي ديگر سخن با آقايان اصولگرايان عضو شورا است. خيال نکنند با اوضاع نابسامان امروز شهرداري برگ برنده در دست دارند که هر وقت هوس کردند و کم آوردند مشکلات شهرداري را چماق و کنند بر سر شهردار منتخب بکوبند.

مقصر اصلي گرفتاري هاي امروز شهرداري ؛ عملکرد شهردار منتخب آنها و نظارت ضعيف آنان در دوره قبل است. حمايت هاي بي حساب و کتاب امثال علي هاشمي اين فلاکت را نصيب شهرداري کرده است. پس لازم است ايشان کمتر از مردم مايه گذارند، کمتر منت سر مردم گذارند که به خاطر مردم فلان و بهمان.

*همانطور که گفته شد به وضوح مشخص است نشست خبري ابريشمي راد به عنوان شهردار منتخب ائتلاف همدلي در ادامه کشمکش هاي سياسي دو گروه حاضر در شوراست. ظاهرا قرار نيست اين جنگ و جدال بي حاصل دو طيف اصلي شورا تمام شود. امروز اين گروه مصاحبه فردا گروه ديگر. آدم هاي سياسي شهر از جان کاشان و مردم چه مي خواهند، خدا داند. اگر فقط بخشي از زماني که نيروهاي سياسي شهر صرف مقابله با يکديگر مي کنند صرف حل مشکلات شهر کنند شهر گلستان مي شود ولي چه سود که منافع جناحي و تسويه حساب هاي شخصي و باندي مجالي براي آقايان نداشته است. 

آقايان! اگر سر سوزني مردم برايتان ارزش داشتند اين دعواهاي سياسي و لجبازي هاي بچگانه را رها مي کرديد و به فکر شهر مي بوديد نه اينکه از صبح تا شب به فکر مچ گيري، افشاگري و مناظره باشيد. مردم  به شما اعتماد کردند، به شما راي دادند تا شهر را بچرخانيد نه اينکه به فکر منافع حزبي و گروهي خود باشيد. مردم چه گناهي کرده اند که در ميان اين همه مشکلات اقتصادي اعم از بيکاري، گراني و کسادي؛ هر روز بايد شاهد توي سر و كله هم زدن مديران شهري باشند.

آنجا كه عده اي صاحب منصب سياسي در شهر به جان هم افتاده اند و به تنها چيزي که فکر نمي کنند رفع مشکلات مردم و حل چالش هاي مديريت شهري است.  جان كلام اينكه به خاطر همان مردمي سنگ شان را به سينه مي زنيد، دعواهاي سياسي را کنار گذاريد و اگر فرصت کرديد اندکي به فکر مردم باشيد!

 

پیک سیلک
توسط: پیک سیلک 1397/05/09
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان