نشست هم اندیشی روز شورا با محوریت توسعه گردشگری

نشست هم اندیشی روز شورا با محوریت توسعه گردشگری

فرخنده واثقی کله- به مناسبت روز شوراها نشست هم اندیشی با حضور روسای شورا ها و نائب رئیسان و شهرداران منطقه فرهنگی کاشان برگزار شد
در این نشست نمایندگان شهرها از موانع و مشکلات پیش روی شهرداری ها در خصوص توسعه گردشگری و دیگر موارد گفته و همیاری و کمک های مادی و غیر مادی از سوی فرمانداری و مراکز شهرستانها را خواستار شدند.
حمیدرضا مومنیان معاون استاندارو فرماندار شهرستان کاشان همکاری و وحدت مسولین را از الزامات توسعه در تمامی جوانب دانسته و اظهار داشت: منطقه فرهنگی کاشان قطعا داری پیوستگی فرهنگی است که نباید اجازه دهیم مرزهای فیزیکی موجبات اختلاف را فراهم کند. چنان چه به تاریخ رجوع شود همکاری و سابقه فعالیت های گروهی افراد را مشاهده خواهیم کرد و امروز ضرویست که روحیه کار تیمی را در خود مجدد احیا کنیم. فرماندار کاشان ایجاد بازار برای محصولات صنایع دستی را یکی از اهداف فرمانداری اعلام کرده و عنوان کرد عملیاتی شدن این برنامه نیازمند 3 عامل ارتباط، معرفی و کار کارشناسی است و باید اذعان کنیم در این موارد خود را ناتوان میدانیم. از اینرو اقدامات مناسب صورت نگرفته است.
در ادامه مهندس مشهدی زاده مشاور حوزه گردشگری با تاکید بر گسترش اقتصاد بومی پشنهاداتی برای بهره وری بیش از پیش از صنعت گردشگری ارائه داده و گفت: ما باید برنده های ایرانی و بومی مثل باغ ایرانی و کاروان سازی  را رشد و توسعه دهیم که مطلوب گردشگر قرار گیرد. جشنواره های مداوم غذا و صنایع دستی دو وجه مفغول مانده از صنعت گردشگری است. وی خواستار جای دادن غذاهای بومی- محلی در فهرست اقلام غذایی گردشگران شد و افزود: متاسفانه گردشگران برای یک وعده غذایی حتی در رستوران ها و اقامتگاه های گران قیمت و بسیار مجلل تنوع انتخابشان بسیار محدود است. هم چنین صنایع دستی که منبع درآمد بسیار مناسبی است توسعه آن نیازمند 4 عامل کیفیت، استمرار، تولید کافی و و تنوع است.
سعید ابریشمی راد شهردار شهرستان کاشان با بیان این که همه به اهمیت صنعت گردشگری واقفیم اما شناسایی چرایی عدم دست یابی به توسعه اقتصادی از این مسیر طی سالها نیازمند کارگروهی است. شهردار کاشان در ادامه افزود: نباید فراموش کرد که باهم بودن الزاما به معنای کارگروهی نیست. اولین پیش شرط همکاری اعتقاد به منافع عمومی و تعیین حدود آن است.
عبدالرحیم مفیدی رئیس شورای شهر آران و بیدگل مرزبندی ها را بی معنی دانسته و توسعه آران و بیدگل را در راستای توسعه کاشان قلمداد کرده و تاکید داشت: ما معتقدیم منافع و پیشرفت دو شهرستان هیچ گونه تضادی با یکدیگر ندارد. وی بهبود بخشیدن راه های ارتباطی  را مهم ترین و اولیه ترین اقدامی دانست که نتایج مثبت در حوزه گردشگری و توریست برای هر دو شهرستان به دنبال دارد.
پورعسگری رئیس شواری شهرستان ها کاشان شورای به درآمد زا بودن صنعت گردشگری تاکید کرده و این صنعت را جایگزین قوی و مناسب درآمد های نفتی عنوان کرد.
رضا نقدی شهردار قمصر در تایید صحبت های ابریشمی راد به هزینه بر بودن صنعت توریست در شکل فعلی اشاره کرده و گفت: در حال حاضر به لحاظ اشتغالزایی، گردش ثروت  و تولید در قمصر این صنعت چندان بازدهی نداشته است. نظری خواستار تعیین تکلیف طرع متوقف شده طرح جامع گردشگری منطقه فرهنگی کاشان شد.
سبحان نظری شهردار نیاسر با اشاره به صحبت های مشهدی زاده در خصوص برپایی جشنواره ها و آیین ها اظهار داشت: در طول ایام عید یک جشنواره آیینی در نیاسر برگزار شد. اما ضمن این مراسم اخطار و هشداری ها متعددی از سوی نیروی انتطامی و دیگر ارگان ها مبنی بر قطع برق حین مراسم و یا کسنل نمودن این جشنواره دریافت شد.
سهرابی رئیس شورای شهر ابوزید آباد از دفن روزانه 200تا 300 تن زباله از شهرهای کاشان و آران وبیدگل در بخش کویرات ابوزیدآباد خبر داده و ازآن به عنوان یکی از مشکلات این شهر یاد کرد. 
غلامرضا بابائیان شهردار کامو و چوگان بر لزوم تشکیل اتاق فکری در جهت بررسی مباحث منطقه فرهنگی کاشان تاکید کرد و آن را یک فرصتی دانست تا تمامی شهرهای منطقه برای هدف بلند مدت کاشان یعنی رسیدن به استان کاشان گام بردارند.

فرخنده واثقی
توسط: فرخنده واثقی 1397/02/11
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان