در سرمازدگی و سیل بهاری؛ کشاورزی کاشان یک هزار و 900 میلیارد ریال زیان دید

در سرمازدگی و سیل بهاری؛ کشاورزی کاشان یک هزار و 900 میلیارد ریال زیان دید

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل از ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی کاشان از وارد آمدن افزون بر یک هزار و 900 میلیارد ریال زیان به بخش کشاورزی این شهرستان در جریان سرمازدگی و جاری شدن سیل در سال جاری خبر داد.برخی درختان مانند بادام، آلوچه و قیسی با گرم شدن هوا در اواخر اسفند سال گذشته و اوایل فروردین به شکوفه نشستند و به دنبال آن با افت دمای هوا دچار سرمازدگی شدند.
وی افزود: سرمازدگی نزدیک به 190 هکتار از گلستان های محمدی این شهرستان را نیز تحت تاثیر قرار داد و بین 50 تا 90 درصد خسارت وارد کرد.
مدیر جهاد کشاورزی کاشان بیان کرد: بیشترین خسارت به درختان گردو، بادام، قیسی و آلبالو وارد شده و بر اثر کاهش دما در فروردین امسال بخش هایی از مزرعه های گندم و جو نیز در این شهرستان خسارت دیدند.
او اضافه کرد: بارندگی های شدید هفته گذشته نیز منجر به جاری شدن سیل در برخی مناطق روستایی و خسارت به زمین های کشاورزی از جمله در بخش های مرکزی، قمصر و نیاسر شده است. 
به گفته کافی زاده، 6 هزار و 300 هکتار زمین زراعی و 9 هزار هکتار باغ و گلخانه در کاشان وجود دارد و بیش از 10 هزار خانوار در بخش کشاورزی این شهرستان فعالیت دارند.

پیک سیلک
توسط: پیک سیلک 1397/02/06
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان