15 خانه ورزش روستایی در کاشان افتتاح شد

15 خانه ورزش روستایی در کاشان افتتاح شد

15 خانه ورزش روستایی روز دوشنبه در آئینی با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان به طور همزمان در این شهرستان به بهره برداری رسید.

به گزارش پیک سیلک به نقل از ایرنا، رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی استان اصفهان در آئین افتتاح خانه های ورزش روستایی شهرستان کاشان، اعتبار اختصاص یافته برای ساخت و تجهیز هر یک از آنها را بین 150 تا 170 میلیون ریال عنوان کرد.
مهدی اسدی گفت: خانه های ورزش افتتاح شده در غیاث آباد، چنار، برزآباد، کمال الملک، قه، راوند، استرک، حسن آباد، بخشدار مرکزی، مشکات، دره، کامو و چوگان، ازوار، مرق و جوشقان قالی واقع هستند.
وی افزود: مدرسه های بلااستفاده روستایی را می توان به مکان های امنی برای ورزش تبدیل کرد و تجهیز دست کم 500 روستا (یک سوم روستاهای استان اصفهان) به خانه ورزش برای چشم انداز 1400 در نظر گرفته شده است.
او در ادامه بیان کرد: جز دریافت حق بیمه ورزشی (که از بیمه سایر رشته ها 50 هزار ریال کمتر است)، هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی تنها هیات ورزشی است که موفق شد مطابق قانون اساسی ورزش رایگان برای همه را در کشور اجرا کند.
اسدی همچنین گفت: برای ایجاد نشاط و تحرک بین روستائیان کوشش می شود گردشگری را با ورزش های بومی محلی به روستاها ببریم.
به گزارش ایرنا، پیش تر (سال گذشته) نیز 21 خانه ورزش در روستاهای کاشان افتتاح شده بود.

پیک سیلک
توسط: پیک سیلک 1396/12/23
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان